Neuveriteľný príbeh šťastnej mamy

Neuveriteľný príbeh šťastnej mamy

Zuzana Dziacka NAPÍSALI O NÁS

Rada by som sa s vami podelila o môj príbeh, ktorý na portáli najmama.sk uverejnila Zuzana Valovičová – autorka článku: Skutočný príbeh o tom, aká dokáže byť cesta za dieťatkom niekedy ťažká a tŕnistá.

Image
“Stále verte svojmu cieľu a tomu, že raz budete v náručí držať svoje vytúžené dieťa. Neriešte, koľko to bude trvať, hoci by ste chceli, aby sa to stalo hneď. Veci majú svoj čas a význam…”

To sú slová Zuzany Dziackej – mamy dnes už takmer dvojročného synčeka. Jej príbeh sa dotkne azda každej ženy, ktorá túži po vysnívanom uzlíčku šťastia, keď ten akosi stále neprichádza.

Zuzka si sama prešla rokmi snaženia o bábätko, rôznymi zákrokmi, umelým oplodnením, osobnými krachmi i podrazmi, no nikdy nestratila nádej.

Svoje skúsenosti teraz odovzdáva ostatným budúcim mamám v knihe i na svojej internetovej stránke.

Ako jej príbeh napokon dopadol? A čo jej pomohlo otehotnieť? Všetko sa začalo, keď mala 18 rokov…

Cesta za vytúženým dieťatkom

„Ešte pred maturitou som podstúpila prvú laparoskopickú operáciu. Nasledovali zápaly a ďalšie operácie. Po svadbe som sa 4 roky snažila otehotnieť prirodzene.

S mojou diagnózou dvojitej maternice a primárnej sterility sme sa s manželom zhodli, že vyskúšame umelé oplodnenie. Podstúpila som insemináciu, jedenkrát embryotransfer a štyrikrát kryoembryotransfer.

Z toho dvakrát som mala potvrdené tehotenstvo, ale dlho to nevydržalo. V podstate všetkých 6 pokusov bolo neúspešných,“ začala svoje rozprávanie Zuzana.

Ako sama vraví, snažila sa žiť zdravo, užívala maximálne vitamíny a každý mesiac verila, že sa to konečne podarí. Po štyroch rokoch prirodzeného snaženia a zákrokoch na klinike však prišla veľká rana.

Koniec jednej lásky…

Na Vianoce 2011 Zuzana nikdy nezabudne. Namiesto radosti, pokoja a lásky sa dočkala krutej správy. Manžel sa s ňou chcel rozviesť, pretože si našiel inú ženu, s ktorou by mohol mať deti. Navyše zistila, že počas manželstva nebola jedinou v jeho živote.

Po rozchode prišiel rozvod a utrápená žena sa rozhodla všetko zmeniť. „Keď ma postavil pred hotovú vec, mala som 30 rokov.

Vtedy som si povedala, že to musím zmeniť, a ak si nájdem partnera, urobím všetko pre to, aby sme sa nerozišli kvôli tomu, že nemôžeme mať dieťa.

Začala som hľadať riešenie a nakoniec som ho aj našla. Gynekológ mi odporučil najväčšieho špecialistu v Banskej Bystrici a ten mi laparoskopicky urobil plastickú operáciu maternice – hemihysterektómiu.

V medicíne je to považované za malý zázrak.
Image
Nikto na Slovensku by to nedokázal urobiť laparoskopicky, iba on. Je to totiž lekár – špecialista, ktorý robí zázraky na počkanie a vyhľadávajú ho ženy z celého Slovenska,“ prezrádza Zuzka viac o momente, kedy jej svitla nová nádej. Po zákroku si nechala urobiť ešte aj Jonášov výpočet.

Po pár týždňoch si našla vytúžené dve čiarky na tehotenskom teste.

Šťastie prišlo za 323 dní

V deň, keď sa jej narodil zdravý synček Miško.

„Celé tehotenstvo prebiehalo bez problémov, vôbec som si nepripúšťala, že som rizikový prípad. Všetko som robila ako zdravá žena. Najviac mi pomáhalo, že som na tehotenstvo nemala čas myslieť.

S partnerom sme sa po pôrode chceli presťahovať do väčšieho bytu a ten sme počas tehotenstva rekonštruovali,“ porozprávala nám viac.

Neskôr ku koncu gravidity nastali komplikácie, objavovali sa kontrakcie, preto budúca mamička prežila posledných 6 týždňov v nemocnici. Až prišiel deň pôrodu.

„Môj gynekológ mi nedával ani najmenšiu šancu na prirodzený pôrod, hovoril mi, nech sa pripravím na cisársky rez. Ja som sa ho ale veľmi bála a nechcela som ho podstúpiť.

Lekár, ktorý ma pred rokom operoval, bol aj pri pôrode. Celý pôrod viedol a všetko dopadlo nad očakávania. Dieťatko sa narodilo donosené v 38. týždni s Apgar skóre 10.
Image
Pôrod prebehol pomerne rýchlo, rodila som prirodzene, dokonca bez epidurálky. Dieťatko vážilo 2840 gramov, bolo menšie ako priemer, preto sa rodilo aj trošku ľahšie. Deň pôrodu bol najšťastnejším dňom v mojom živote,“ spomína Zuzka na deň, ktorý jej zmenil život.

„Od tohto dňa ubehlo 18 mesiacov a ja som každý deň šťastnejšia. Koľkokrát sa pozriem na svojho syna, ďakujem Bohu, že ho mám. Je to môj malý zázrak a to, že je zdravý, je zadosťučinenie za všetky tie roky čakania a trápenia,“ dopĺňa hrdá mama.

Nikdy sa nevzdávajte!

Čo by Zuzka poradila ostatným ženám, ktoré túžia otehotnieť? „Vyskúšajte možné aj nemožné, ale umelé oplodnenie si nechajte až na úplný koniec.

Skúšajte prirodzene otehotnieť cca 1 rok a potom už konzultujte svoj zdravotný stav s lekárom a hľadajte príčiny neúspechu. Netreba robiť paniku, ale veci riešiť.

Stále verte svojmu cieľu a tomu, že raz budete v náručí držať svoje vytúžené dieťa. Neriešte koľko to bude trvať, hoci by ste chceli, aby sa to stalo hneď.

Veci majú svoj čas a význam, hoci niekedy nerozumieme tomu, prečo sa dejú tak ako sa dejú. Neúspech si nikdy nepripustite,“ odkazuje všetkým budúcim mamám.

Ona sama by sa už čoskoro chcela stať mamou dvojnásobnou. „Musím si už len počkať na vhodný termín. Bola by som rada, keby to bolo dievčatko,“ vyslovila svoju túžbu na záver.

Držíme Zuzke päste, aby sa jej sen o dcérke splnil.
Image Image Image

Ak sa chcete dozvedieť viac o mojom príbehu, inšpirovať sa ním, alebo načerpať z neho energiu, prečítajte si môj e-Book ZADARMO: Šťastnou mamou za 323 dní.

Viac o umelom oplodnení a Jonášovej metóde sa dozviete v e-Booku: Ako otehotnieť? Alebo všetko o zázračnej metóde, ktorá funguje 60 rokov.

Sledujte ma aj na FB fanpage Som šťastná mama.

Teším sa na vás, Zuzana :).