Alcapone

MLM – strašiak alebo dokonalý zdroj peňazí?

Zuzana Dziacka NU SKIN, VŠEOBECNÉ

Posledné týždne a mesiace celý svet zažíva ťažké časy, kedy ľudia zostávajú doma iba s percentuálnou časťou (60%-80%) svojej bežnej výplaty, alebo úplne prichádzajú o prácu a tak sa pomaly dostávame do ekonomickej krízy. Nie je ale všetkým dňom koniec. Situácia praje tím, ktorí chcú vidieť riešenia aj v tejto komplikovanej dobe, sú otvorení počúvať a učiť sa nové veci.

Jednou z možností ako v tejto dobe ustáť, prípadne zvýšiť svoj príjem, je zapojiť sa do network marketingu – MLM. Ohľadom tejto problematiky ma zaujal článok na blogu a s dovolením jeho autora – Michala Pindrocha ho chcem s vami zdieľať 🙂

Po páde „železnej opony“ sa do bývalých komunistických štátov dostal nový fenomén. Objavil sa nový model predaja s prísľubom „amerického sna“ – rýchleho zbohatnutia. MLM – Multi level marketing – Network marketing – Sieťový predaj, ktorý môže robiť každý popri svojej práci, alebo sa mu venovať profesionálne.

Najväčšie americké a európske spoločnosti ako HERBALIFE, AMWAY, AVON… začali robiť masové nábory v obrovských sálach hotelov, kultúrnych domov…

Veľa ľudí prišlo, vypočuli si systém, ale žiaľ neboli po socializme na podnikanie pripravení. Mnohí však skúsili, objednali si produkty a začali podnikať s MLM. Tí ktorí na sebe pracovali, nechali sa viesť, robili kroky aké im boli odporučené, sú dnes už „za vodou“.

Títo ľudia – klobúk dolu pred nimi – to mali oveľa ťažšie ako my dnes. Osobne museli chodiť za zákazníkmi, prenajímali si sály na prezentácie a semináre, platli si náklady na cestovanie, ubytovanie a stravu … Dnes hrá doba „V NÁŠ PROSPECH“ – prezentovať, predávať, školiť, pracovať, riadiť a motivovať sa dá z pohodlia našej obývačky. Dnes tu máme INTERNET.

Ako to celé začalo?

 

MLM vymysleli americkí „podnikatelia – gangstri“. Znie to trochu zvláštne, ale práve na základe nelegálnej činnosti pri distribúcii a predaji alkoholu vznikol systém predaja, ktorý bol neskôr nominovaný na Nobelovu cenu.

Začiatkom 20. rokov minulého storočia bol v USA vydaný zákon na zákaz výroby a predaja alkoholu. Silná túžba po peniazoch však nútila obchodníkov – gangstrov AL Caponeho a Luckyho Luciana premýšľať o tom, ako by do USA prepašovali čo najviac alkoholu.

Napadla ich skvelá myšlienka. Začali odmeňovať svojich pašerákov nielen za to, koľko alkoholu prepašovali, ale aj za to, že do pašovania priviedli ďalších komplicov. Časom zistili, že predali viac alkoholu než pred zákazom pašovania. Tak vznikol prvý – ešte nezákonný spôsob priameho predaja – MLM.

Al Capone

Al Capone

"Lucky" Luciano

“Lucky” Luciano

V roku 1940 bolo na trhu už niekoľko firiem, ktoré oficiálne predávali formou priameho predaja. Spoločnosť California Vitamins, uviedla do praxe ako prvá binárny systém podnikania. Umožňovala svojim obchodníkom vytvoriť si vlastnú štruktúru spolupracovníkov a vytvoriť si vlastný podiel zo ziskov spoločnosti.

V roku 1945 prišla na trh spoločnosť NUTRILITE. So svojimi revolučnými výrobkami v oblasti doplnkov výživy fungovala až do roku 1959, kedy sa dvaja najlepší a najúspešnejší distribútori Richard de Vos a Jay van Andel osamostatnili, odkúpili práva na predaj výrobkov Nutrilite a založili vlastnú a najväčšiu MLM spoločnosť všetkých dôb. Trochu popremýšľali o názve… a povedali si: „Ukážeme AMeričanom cestu (WAY) k úspechu”. A tak vznikla gigantická MLM spoločnosť AMWAY, vďaka ktorej je iba v USA viac ako 50.000 multimilionárov.

V rokoch 1980 – 1989 nastal celosvetovo veľký rozmach MLM spoločností. Vždy však popri úspechu vzniká aj závisť, snaha skopírovať, vylepšiť, zjednodušiť a obísť systém. Vznikol tak veľký počet podvodných „pyramídových“ firiem bez produktov, alebo s produktami virtuálnymi, čo značne poškodilo dobré meno systému MLM.

Legálne MLM spoločnosti sa však začali brániť. Združili sa do nezávislej Asociácie priameho predaja nazvanej DSA (Direct Selling Association). O členstvo mohla požiadať každá spoločnosť, ktorá na trhu pôsobila dlhšie ako 3 roky. Spoločnosti museli prejsť veľmi prísnym auditom a boli preverované aj v oblasti etického správania sa k zákazníkom.

V 90-tych rokoch MLM konečne dosiahol rešpekt. Bol navrhnutý na Nobelovu cenu a začal sa ako systém vyučovať na Harvardskej obchodnej univerzite.

 

Stanfordský výskum a žurnál Wall Street tvrdia, že 50% – 65% všetkého tovaru a služieb sa už vo veľmi blízkej dobe bude predávať práve systémom MLM.

 

Zo slov amerického prezidenta Donalda Trumpa:

„Keby som dnes o všetko prišiel a musel začínať odznova, najskôr by som si našiel kvalitnú MLM spoločnosť, tam by som zarobil prvý milión dolárov a potom by som začal obchodovať s nehnuteľnosťami“, mi vychádza len jedno: MLM spoločnosti s kvalitnými produktami (napr. kozmetika a výživa) sú naša budúcnosť…

 

 

Chceš sa pridať a vytvoriť si ďalší príjem?

“Upíš sa mi” cez formulár nižšie a ja ti založím distribútorský účet – bez záväzkov či akýchkoľvek povinností. Zriadenie distribútorskej registrácie ťa k ničomu nezaväzuje – nemusíš nakúpiť ani raz. Je to ale výborná možnosť ako získať produkty za výhodné ceny pre seba alebo pre svojich zákazníkov. Využi túto možnosť ak si masérka, kaderníčka, hair stylistka, barber, alebo podnikáš v online marketingu. Hitom a nevyhnutnosťou dnešnej doby je predsa zarábať online!

Registrácia priamo na stránke toto nedokáže, zostali by ti základné ceny.

Tvoje údaje sú u mňa v bezpečí. S tvojim súhlasom ich budem zdieľať iba so spoločnosťou NuSkin pri zakladaní účtu.

 
 
Preber sa k životu a začni zarábať ONLINE…
 
 
XOXO

 Zuzka 🙂