chrípka1

Koronavírus z pohľadu ??čínskej medicíny

Zuzana Dziacka NU SKIN, ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Už je to niekoľko týždňov čo svetom otriasa hrozba koronavírusu a v piatok 6.3.2020 bol oficiálne potvrdený 1. prípad nákazy už aj na Slovensku. Čo vieme o víruse?

Prenáša sa z človeka na človeka kvapôčkovou infekciou, ktorá sa šíri vzduchom. To znamená, že sa prenáša podobne ako obyčajná chrípka. Hovorí sa aj o kontaktnom prenose. Napriek tomu chrípka je viac virulentná a človek sa ňou nakazí rýchlejšie.

Je ale dobré vedieť, že sa nejedná o smrtiaci vírus ako napríklad ebola alebo MERS, kde je úmrtnosť cca 50% – 70%. Pri koronavíruse je úmrtnosť približne 2%, čo zodpovedá silnejšej epidémii chrípky.

Ohniskom nákazy je čínske mesto Wu Han a na človeka sa preniesol z divokých zvierat podobných pásovcovi (luskoun). 

A čo prevencia pred nákazou? Je dôležité dodržiavať základné hygienické návyky, často si umývať ruky, posilňovať svoju imunitu a vyhýbať sa miestam, kde sa stretáva veľké množstvo ľudí. Inkubačná doba je približne 14 dní, ale hovorí sa o tom, že to môže byť aj dlhšie. Počas tohto obdobia môže nositeľ nakaziť veľké množstvo ľudí.

Aké sú prejavy nakazenia koronavírusom?

Príznaky nakazenia koronavírusom sú podobné chrípke: únava, horúčka, suchý kašel a problémy s dýchaním. V niektorých prípadoch sa u nakazených prejavila aj hnačka. Príznaky ako nádcha, bolesť v hrdle, či kýchanie nebývajú až tak časté. U ľudí s nízkou imunitou môže infekcia vyvolať zápal pľúč, zlyhanie obličiek a následne smrť.

Pozrime sa na to, kto najčastejšie nákazu neprežije. Väčšinou sú to ľudia nejakým spôsobom oslabení. Väčšinou ide o starších ľudí, ktorí majú nejaké chronické pľúcne problémy. 

Chrípka, nachladnutie

Chrípka, nachladnutie

Môže pomôcť tradičná čínska medicína?

Z toho vyplýva, že pokiaľ sa nechceme nakaziť koronavírusom, musíme si budovať silný imunitný systém namiesto nakupovania trvanlivých potravín! 

Akýkoľvek čínsky lekár by povedal, že musíme mať silnú Zheng Qi. To je pojem, pod ktorým sa skrýva nielen naša imunita a odolnosť, ale aj celková vitalita a schopnosť prispôsobovať sa neustále sa meniacemu vonkajšiemu prostrediu.

V dnešnej dobe je veľkým problémom klesajúca odolnosť populácie. Príčiny tohoto javu nepoznáme, ale vplyvov môže byť viac: neustály stres, zlý životný štýl, elektro smog, zhoršujúca sa kvalita potravín, zvyšujúca sa koncentrácia škodlivín v prostredí, atď.

Poďme sa pozrieť aké jednoduché je vylepšiť si Zheng Qi či imunitu a čo môžeme urobiť pre prevenciu my. V prvom rade je dôležitý zdravý životný štýl. Kvalitne a pestro jesť, primerane sa hýbať a odpočívať, dostatočne spať, mať dobré vzťahy s ľuďmi okolo nás a držať svoje emóocie na uzde. Jednoduché, však???

Podstatou čínskej medicíny je hlavne prevencia – to znamená, že problémom predchádza. Ako ale vidíme vo Wu Hane, je schopná aj pomáhať riešiť už vzniknutý problém. Jednou z možností, ktorú ponúka na takéto stavy, sú medicinálne huby.

Asi poznáte Reishi a Cordyceps. Tieto prírodné poklady a lekárne v jednom dokážu jednu úžasnú vec. Veľmi intenzívne stimulujú náš imunitný systém, aby dokázal odolávať vonkajším patogénom vrátane vírusov, a zároveň posilňujú našu vitalitu alebo tiež životnú silu. V tomto sú úplne výnimočné a žiadne iné bylinky to takto komplexne nedokážu.

Huba Reishi

Huba Reishi


Huba Cordyceps

Huba Cordyceps

Vedeli ste o tom, že takéto “zázračné” huby existujú a v čínskej medicíne sa na liečbu používajú už viac ako 2 000 rokov?

Pokiaľ budete pravidelne užívať tieto huby, neznamená to, že nikdy neochoriete, alebo že sa nikdy nenakazíte!!! Vždy záleží na sile patogénu a vašej celkovej odolnosti. Užívaním týchto húb si ale výrazne zvýšite šancu odolať všadeprítomným patogénom.

Dajte ale pozor na výber kvalitných doplnkov výživy a vopred si preštudujte z čoho sú vyrobené. Preverte si výrobcu, aký systém výroby používa (napr. 6S proces) – kde dbá na kvalitu a spracovanie surovín a akú časť huby vkladá do svojich doplnkov výživy – či je zomletá celá huba, alebo využíva iba najúčinnejšie zložky, ktoré získava špeciálnou technológiou zo spórov huby. 

V tomto prípade sa ale neoplatí šetriť. Nemyslite si, že akýkoľvek produkt je kvalitný. Čo myslíte, akú kvalitu asi tak dostanete v produkte, ktorý stojí pár EUR? Tu už ide o život, preto nešetrite a doprajte si skutočnú kvalitu. Kvalitné huby kúpite napríklad tu ⬇️⬇️⬇️

 
Ešte nemáš VIP ceny a chceš ich?

Chceš nakupovať produkty Pharmanex so zľavou 20%? A navyše si zabezpečiť trvalú zľavu takmer 1/4 z ceny produktov v celom e-shope NuSkin?

“Upíš sa mi” cez formulár nižšie a ja ti založím VIP zákaznícky účet – bez záväzkov či akýchkoľvek povinností. Zriadenie VIP účtu alebo distribútorskej registrácie ťa k ničomu nezaväzuje – nemusíš nakúpiť ani raz. 

Registrácia priamo na stránke toto nedokáže, zostali by ti základné ceny.

Tvoje údaje sú u mňa v bezpečí. S tvojim súhlasom ich budem zdieľať iba so spoločnosťou NuSkin pri zakladaní účtu.

 
 
Odhaľ silu tradičnej čínskej medicíny a vypestuj si silnú imunitu…
 
 
XOXO

 Zuzka 🙂