Detská kozmetika 2

Čím by ste nemali natierať svoje dieťa. Dôvod v článku!

Zuzana Dziacka NU SKIN, SPRÁVNY VÝVOJ DIEŤAŤA

Ako ženy máme od prírody poslanie stať sa matkami. Túžime po tom celým srdcom. Aspoň väčšina z nás 🙂

Svoje dieťa nosíme pod srdcom 9 mesiacov a keď sa narodí, je 100%-ne odkázané na našu lásku a starostlivosť. Chránime ho, staráme sa oňho, chceme mu dopriať len to najlepšie, najzdravšie a najkvalitnejšie.

Poznáte to, však? Tak prečo podceňujete výber správnej kozmetiky pre bábätko? Veď je to váš najväčší poklad – zmysel vášho života ❤️

Lenže o tomto sa často nehovorí. Tiež som sa v problematike detskej kozmetiky nevyznala. Rozhodovala som sa podľa ceny, vône, konzistencie, prípadne podľa sympatií ku konkrétnej značke. Neprikladala som tomu veľký význam. Ani som netušila aký môže mať chémia obsiahnutá v kozmetike vplyv na to malé nežné stvorenie. Až kým som sa dostala k pár zásadným informáciám.

Vtedy sa môj pohľad na vec zmenil a ja som vymenila všetky krémiky, oleje, mastičky, mydlá a sprchové šampóny za 2 prírodné produkty…

Aké “svinstvo” obsahuje (nielen) detská kozmetika?

Parafinum Liquidum, Petrolatum, Mineral Oil, vazelína – ropné deriváty, ktoré sa cez pokožku dostávajú do krvného obehu a môžu spôsobovať akné, ekzémy, upchávanie pórov, tvorbu vrások, hromadenie ropných zložiek v uzlinách a v pečeni. Vytvárajú mastný film, pokožka nedýcha a zadržuje toxíny.

TALC (mastenec) – ak sa dostane na genitálie, môže spôsobiť rakovinu ženských vaječníkov. Používa sa napr. v detskom púdre. Ukladá sa do vrások, nedovoľuje pleti dýchať a upcháva ju. Pleť sa nadmerne vysušuje. 

lanolin – spôsobuje kožné alergie.

alkohol – vysušuje pokožku.

Propylene Glycol – zabezpečuje zvlhčovanie pokožky. Túto látku by ste našli okrem kozmetiky aj v brzdovej kvapaline alebo nemrznúcej zmesi.

vysoké pH – naša pleť má mierne kyslé pH 5,5 a 6,5. Štandardne používané produkty sú veľmi zásadité, majú pH 8,5-10,0. To platí hlavne pre mydlo! Vysoké pH v kozmetických produktoch môže spôsobiť pigmentové škvrny na pokožke!

Takže každá z nás má 2 možnosti:

  1. Natierať svoje dieťa (a aj seba) ropou a chémiou. Ropné deriváty sú veľmi lacné, preto sa používajú ako základná zložka kozmetických produktov. Mnohí z nás si však neuvedomujú, že upchávajú póry, a tým pádom vedú k vzniku nečistôt na pleti. Pokožka sa dusí a nedýcha. Syntetické látky v kozmetických produktoch môžu mať negatívny dopad na zdravie bábätka. Nejde len o kožné alergie a ekzémy, ale aj o vážnejšie poškodenia zdravia.  Cez pokožku sa tieto látky dostávajú do krvného obehu a môžu mať škodlivý vplyv na pečeň a obličky, endokrinný či reprodukčný systém a ďalšie. Zamyslite sa nad tým, čo môže tento lacný chemický koktejl spôsobiť z dlhodobého hľadiska! 
  2. Alebo investovať do zdravia a výťažkov z prírodných rastlín, byliniek a vyživujúcich krémov s prírodnými vitamínmi a prirodzenými hojivými vlastnosťami. Dovolia pokožke voľne dýchať, zanechajú ju hladkú, pružnú a jemnú na dotyk. Uhasia jej smäd, vyživia a zjemnia pleť.  Aj toto je možnosť, pokiaľ chcete pre svoje dieťatko to najlepšie.

90% všetkých kozmetických značiek využíva ako základ

ROPNÉ DERIVÁTY

Etnobotaniká, ktoré používame my, podporujú hladkú a pružnú pokožku a obsahujú prírodu. Sú vhodné pre atopikov a tehuľky. Pleťový krém, telové mlieko/olej a mastičku na zapareniny sme vymenili za prírodný EPOCH Baobab a sprchový šampón a mydlo za EPOCH Baby Hibiscus.

Ako sme ropu v detskej kozmetike nahradili PRÍRODOU:

Čím by ste nemali natierať svoje dieťa. Dôvod v článku!Čím by ste nemali natierať svoje dieťa. Dôvod v článku!

Čím by ste nemali natierať svoje dieťa. Dôvod v článku!Detská sprchová pena

Spomeňte si na tieto riadky, keď budete najbližšie kupovať kozmetiku pre svojho drobca 🙂 Zdieľajte, aby sa o tom dozvedelo čo najviac mamičiek.

P.S.: Už si v skupine ŠŤASTNÁ MAMA LIFESTYLE?

Ešte nemáte VIP ceny na NuSkin a chcete ich?

Chcete nakupovať produkty NuSkin a Pharmanex so zľavou 20%? A navyše si zabezpečiť trvalú zľavu takmer 1/4 z ceny produktov v celom e-shope NuSkin?

“Upíšte sa mi” cez formulár nižšie a ja vám založím VIP zákaznícky účet – bez záväzkov či akýchkoľvek povinností. Zriadenie VIP účtu alebo distribútorskej registrácie vás k ničomu nezaväzuje – nemusíte nakúpiť ani raz. Je to ale výborná možnosť ako získať produkty za výhodné ceny pre seba alebo pre svojich zákazníkov. Využite túto možnosť ak ste bloger/ka, alebo podnikáte v online marketingu. Hitom dnešnej doby je predsa zarábať online!

Registrácia priamo na stránke toto nedokáže, zostali by vám základné ceny.

Vaše údaje sú u mňa v bezpečí. S vašim súhlasom ich budem zdieľať iba so spoločnosťou NuSkin pri zakladaní účtu.

Prajem vám príjemný nákup.

 Zuzka 🙂